ayvalik-midilli-feribot-seferleri

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri 2023-2024; Türkiye Çanakkale Ayvalık – Yunanistan Midilli Adası feribot seferleri, feribot bileti, yolcu ve araç geçişleri, vize ve gümrük işlemleri, doğrudan ulaşım ile sağlanır.

Ayvalık Midilli feribot seferleri düzenleyen feribot firmaları; her gün yüzlerce yolcu ve onlarca firma ile ilgilenmeye çalışmaktadır. Süreci hızlandırmak, destek almak, turizm firmamızın Midilli Adası konusundaki tecrübesinden yararlanarak ücretsiz bilgi ve ücretli ek hizmetler almak için, aynı bilet fiyatlarına daha geniş ve daha iyi bir hizmet için BİZİ TERCİH EDEBİLİRSİNİZ.

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Yunan adaları içerisinde en popüler olan adalardan bir tanesi Midilli Adası‘dır. Midilli Adası en büyük Yunanadalarından biri olması yanında diğer turistik adalara göre de oldukça ekonomiktir. Midilli adasında doğa, kültür, tarih, deniz, kum, güneş, Yunan eğlencesi ve bir çok şeyi bir arada bulabilirsiniz.

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Midilli Adası diğer adalara göre, turizm alanında iyi organize olan bir destinasyon. Ayvalık midilli seferleri yılın neredeyse her günü yapılıyor. Turizm sezonunun yüksek olduğu zamanlarda ise günde birden fazla feribot seferleri yapılıyor. Feribot seferlerinin her gün olması, tur ve diğer turizm organizasyonlarını da kolaylaştırıyor ve maliyeti de dolaylı yoldan düşürüyor.

Ayvalık Feribot Limanı

Türkiye’den Midilli adasına doğrudan ulaşım Ayvalık limanından düzenlenen feribot seferleri ile sağlanıyor.Ayvalık Balıkesir ilçesine bağlı, Edremit körfezi sahilinde yer alan turistik bir yer. İstanbul – İzmir kara yolu üzerinde bulunuyor. İzmir’e uzaklığı yaklaşık 150 km.

Midilli feribot seferlerinin yapıldığı Ayvalık limanında gümrük de bulunuyor. Bu sayede hem yolcu hem araç geçişlerinde kolaylık sağlıyor. Feribot saati gelene dek tüm yurt dışı çıkış işlemlerinizi halletmiş oluyorsunuz.Midilli feribot biletini bizden temin ettiğinizde biz zaten sizler için bu işlemleri yürütüyoruz.

Mytilini Feribot Limanı

Yunanistan‘a bağlı olan Midilli Adası‘nın limanı aynı zamanda ise şehir merkezi (başkent de denebilir) Mytilinikentidir. Mytlini kentinde büyük bir liman ve limanda giriş çıkış işlemleri için bir gümrük bulunmaktadır.Ayvalık Midilli feribot seferlerinin Midilli Adası durağı bu limandır. Limandan Midilli Adası‘nın diğer bölgelerine ulaşım olanakları yeterli düzeydedir.

Ayvalık Midilli Feribot Sefer Tablosu

Aylık tarifeler değişebilmekte olup aşağıda belirtilmektedir.

GÜNLER AYVALIK MIDILLI
PAZARTESI 09.00-18.00 09.00-18.00
SALI 09.00-18.00 09.00-18.00
ÇARŞAMBA 09.00-18.00 09.00-18.00
PERŞEMBE 09.00-18.00 09.00-18.00
CUMA 09.00-18.00 09.00-18.00
CUMARTESI 09.00-18.00 09.00-18.00
PAZAR 09.00-18.00 09.00-18.00

Yukarıda yer alan Ayvalık Midilli feribot seferleri tarifesi, uygulanmakta olan güncel sefer tablosudur. Tabloda yer alanlar haricinde başka bir feribot seferi bulunmamaktadır.

Midilli Ayvalık Feribot Sefer Tablosu

Yukarıda yer alan Ayvalık Midilli feribot seferleri tarifesi, uygulanmakta olan güncel sefer tablosudur. Tabloda yer alanlar haricinde başka bir feribot seferi bulunmamaktadır. Midilli Ayvalık Feribot Seferleri  2019-2020 Kış Tarifesi

Ayvalık Midilli Feribot Bilet Ücretleri

Ayvalık Midilli feribot seferlerinde yolcu ve araç için ulaşım uygunluğu bulunmaktadır. Aşağıdaki tabloda yer alan fiyatlar güncel fiyatlardır. Ayvalık Midilli feribot bileti kampanyalarını incelemenizi tavsiye ederiz.

– Yetişkin 20 € Tek Yön/ 35 € Gidiş Dönüş
– 0/6 Yaş 5 €
– 7/12 Yaş Çocuklar 12,5 € Tek Yön / 17,5 € Gidiş Dönüş

Ayvalık Midilli Feribot Bileti İptal ve Değişim

Ayvalık Midilli hattında aldığınız feribot biletinin iptal imkanı bulunmamaktadır. Aldığınız bilet iptal etmek istediğinizde açık bilete dönüştürülür.

Ayvalık Midilli feribot biletinde aynı gün olmadığı takdirde tarih değişikliği yapılabilmektedir.

Midilli Ayvalık feribot biletinde de aynı gün olmadığı takdirde tarih değişikliği yapılabilmektedir.

– Açığa alınan biletler aynı yılın son gününe kadar kullanılabilir.

– Bilet iptal ve değişim koşulları ilgili feribot firmalarının uygulamalarına tabidir. Firmamız gerekli işlemlerin kolaylaştırılmasını sağlar.

Ayvalık Midilli Bilet Bilgileri

Biletleme süreci için bazı gerekli bilgiler bulunmaktadır. Aşağıdaki bilgileri mail adresimize göndermenizi rica ediyoruz;

 • İsim – Soyisim
 • Pasaport Numarası
 • Doğum Tarihi (GG/AA/YYYY)
 • Uyruk
 • İletişim Bilgileri

Ayvalık Midilli Feribot Biletleme Süreci

Ayvalık Midilli feribot seferleri ile Yunanistan Midilli Adası‘na ulaşım sağlayabilmek için, feribot biletinizi bizden temin edebilirsiniz.

– Biletinizi temin edebilmeniz için öncelikle sefer tablolarından size uygun seferi seçmeniz gerekmektedir. Tatil planınızı henüz yapmadıysanız, size en uygun gelecek Ayvalık Midilli gidiş dönüş tarihlerinizi önerebiliriz.

– Sefer tarihinizi belirledikten sonra nakit, kredi kartı veya banka transferi ile ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz. Ödemeniz sonrası sizlere biletleriniz kesilerek mail olarak gönderilmektedir. Yurt dışı ulaşımlarda elektronik bilet sistemi kullanılmaktadır.

Ayvalık Midilli Yolculuk Süreci

Ayvalık Limanı ile Midilli Mytilini limanı arasındaki yolculuk süresi yaklaşık olarak 90 dakikadır. Yolculuk süresi hava şartlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Midilli Feribot sefer saatinden en az 1 saat öncesinde, Ayvalık yada Mytilini ofisimizde bulunmanız gerekmektedir.

– Ülke giriş – çıkış gümrük işlemleri sonrası feribot ile hareket edilmekte, karşılıklı olarak varışlarda gümrük işlemleri tekrarlanmaktadır.

Ayvalık Midilli Pasaport ve Vize

Midilli Adası Yunanistan’a bağlı olduğundan vize gerekmektedir. Vize işlemlerini bizim aracılığımızla gerçekleştirebilirsiniz.

– Yurt dışı çıkış harcı 15 TL’dir.

– Yeşil Pasaport sahipleri vizesiz olarak geçiş yapabilirler. Yurt dışı çıkış harcını yatırmaları gerekmektedir.

– Yaz sezonunda Kapıda Vize uygulaması bulunmaktadır. Kapıda vize uygulaması için lütfen bilgi alınız.

– Pasaportunda KKTC damgası olanlar Yunanistan‘a giriş yapamazlar.

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri hakkında daha fazla bilgi almak ve görüş belirtmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“Ayvalık Midilli Feribot Seferleri” için 7 yanıt

 1. Gürkan avatarı
  Gürkan

  merhabalar araç ile geçersem araç + kisi sayisina göremi bilet alınıyor yoksa sadece arac ücreti yeterlimi

 2. Meral avatarı
  Meral

  Merhaba. Midilli adası için çok büyük deniyor. Bir günlüğüne gitmek anlamsız mı olur?

 3. Sude avatarı
  Sude

  Selamlar. Geçen yıl tatilimizi Midilli adasında yaptık. Hazal hanım bize çok yardımcı oldu. Tatile gidecekseniz mutlaka kendisiyle görüşün. Feribot firması ile aynı fiyatlar herhangi bir fark yok. Feribot firmasına göre daha fazla ilgi alaka ve yardım var. Tekrardan kendilerine teşekkür ediyorum.

 4. Murat avatarı
  Murat

  Pasaportum var ama vizem yok. Kapıda Vize alınabiliyormu? Midilli adasına geçmek için vize ve feribot seferleri hakkında bilgi rica ediyorum.

 5. Yasemin avatarı
  Yasemin

  Merhaba. 3 yaşında bir bebeğim var. Midilli adasını tavsiye edermisiniz? Bebekle gezmek zor olur mu. Çok fazla rüzgar oluyormuş diye duydum doğrumu?

 6. Buse avatarı
  Buse

  Kasım ayında feribot ile Midilli adasına geçmek istiyoruz. Seferler aynı şekilde devam eder mi?

 7. BLOTTIERE Robert avatarı
  BLOTTIERE Robert

  Merhaba
  Carcamba 23 ocak saat 17.00
  Donuste Cuma 25 ocak saat 9.00
  Rezervasion

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir