limni-feribot-seferleri

Limni Feribot Seferleri

Limni Adası Feribot Seferleri; Çanakkale Türkiye – Limni Yunanistan ulaşımını sağlayan feribot seferleri, saatleri ve biletleri, araçlı ve araçsız yolcu geçişleri.

Limni Adası Feribot Seferleri

Limni Adası ulaşımı için öncelikle akla gelen feribot seferleri oluyor. Bunda diğer Yunan Adalarına ulaşımın Türkiye üzerinden feribot ile daha kolay sağlanmasının büyük etkisi var. Ancak Limni Adasına ulaşım günümüz itibari ile direk Türkiye’den mümkün değil.

Çanakkale Limni Feribot Seferleri

Bir kaç yıl öncesine kadar, en azından sadece yaz aylarında olsa da Çanakkale limanından düzenlenen feribotseferleri ile Limni Adasına ulaşım mümkün idi. İki yıldır Çanakkale Limni Feribot Seferleri durmuş durumda. Özellikle 2014 yılı içerisinde Çanakkale yerel turizm firmalarının girişimleri ile ilk adımlar atıldı ve Limni feribot seferlerinin yapılacağı duyuruldu. Feribot seferi için daha önce olduğu gibi Gökçeada, Bozcaada seferleri yapan deniz otobüsü kullanılacaktı. Feribot firması ile bir turizm firması arasında anlaşmalar yapıldı. Ancak sonrasında ne yaşandı ise seferler yapılamadı. Önümüzdeki yıl itibari ile tekrar başlayıp başlamayacağı henüz belli değil. Ancak 2015 yılı Çanakkale için özel olduğundan Limni Adası feribot seferlerinin başlama olasılığı yüksek görünüyor.

Çanakkale Feribot İskelesi ve Gümrük

Çanakkale Kepez beldesinde oldukça büyük ve yeterli bir liman bulunuyor. Daha önceki Limni feribot seferleribu limandan düzenleniyordu. Bölgede gümrük bulunuyor fakat yolcu geçişleri için yeterli düzeyde değil. Vize ve diğer işlemlerin bölgeye gelindikten sonra yapılması mümkün değil. Limni feribot seferleri başlayacak olursa yine aynı liman kullanılarak yapılacaktır.

Diğer Adalar – Limni Adası Feribot Seferleri

Türkiye’den feribot seferleri olmadığından direk ulaşım için kullanabileceğiniz yalnızca uçak seferleri bulunmaktadır. Limni adasına ulaşım için ayrıca diğer Yunan adalarından da feribot seferleri bulunmaktadır. Feribot seferleri ile Türkiye üzerinden ulaşım sağlamak için öncelikle Ayvalık – Midilli, Çeşme – Sakız veya Kuşadası – Samos feribot seferleri ile bu adalara geçiş yapmanız, daha sonra ise bu adalardan düzenlenenLimni feribot seferleri ile adaya ulaşmanız gereklidir. Sitemizin arama kısmından ilgili seferi aratarak ulaşabilir yada bizleri arayarak bilgi ve feribot biletlerini temin edebilirsiniz.

Yunanistan Limni Feribot Seferleri

Yunanistan’a bağlı bazı limanlardan da direk Limni Adasına feribot seferleri bulunmaktadır. Kavala Limniferibot seferleri hava koşullarının elverdiği ölçüde yılın her günü, Selanik Limni feribot seferleri haftanın dört günü, Pire limanı, Dedeağaç limanı ve Rafina limanından ise turistik sezonlarda genellikle hafta sonları olmak üzere haftada bir kaç gün Limni feribot seferleri düzenlenmektedir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir